fbpx
Loading...
21
04
2018

Elektrický vozík pro Izabelku

Izabelka je malá holčička (3,5 roku), trpící progresivním nervo–svalovým onemocněním SMA. Kvůli oslabeným svalům se nemůže postavit ani chodit. V pár nejbližších letech by se to snad mohlo trochu zlepšit (všichni se snaží, aby se postavila a udělala pár krůčků – vyžaduje to ale spoustu úsilí i pomocníků, kteří Izabelce pomáhají cvičit několikrát denně). Dívenka potřebuje asistenci při téměř každém běžném úkonu, různé pomůcky na sezení, stání, přepravu… vlastně na všechno. Hodně cvičí a chodí na různé terapie. Pohybem se ale rychle unaví a zotavuje se jen pomalu. 

Onemocnění naštěstí nepůsobí na „centrálu“ (mozek a míchu), takže existuje reálné riziko, že budu neodolatelně inteligentní. 🙂 Tatínek by mě rád viděl jako nástupce Stephena Hawkinga, já chci ale být ještě lepší, a přitom si zachovat svůj jedinečný šarm. To samozřejmě neznamená, že by Stephen Hawking žádný neměl– je to borec. Ale já jsem jiná a i naše onemocnění se liší.  Rodiče mi říkají, že mi nervíky nefungují, jak by měly. Neposílají dostatečný signál svalům, které proto nefungují naplno – nerozvíjejí se a dokonce ubývají (atrofují). Je to jedno ze vzácných onemocnění, které se s časem postupně prohlubuje.“ 
Izabelka a její maminka

Izabelka vyrostla už z dětských pomůcek a potřebuje pro pochyb nové. Dívenka potřebuje plnou péči (stupeň závislosti III.) a tak rodina žije jenom z jednoho příjmu. Doplatek na vozík je 50 tisíc korun.

Sbírka se koná pod záštitou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Partnerem sbírky je Triatlon Pálava Race 2018

Darovat můžete i na https://www.darujme.cz/projekt/1200859

Komentář
0

Leave a reply

Aciluzo s r.o., U Náměstí 707, 252 41 Dolní Břežany
+420 723 740 842
info@trirace.cz