fbpx
Loading...
03
03
2018

Pohybová terapie pro Barunku

Barunka se narodila po bezproblémovém těhotenství. Již po porodu byl ale znatelný silný strabismus (šilhání). Při kontrolní prohlídce ve 3 měsících si pediatrička všimla, že nepase koníčky jako stejně staré děti a znepokojovala ji i další oční vada, která způsobuje nekontrolované, rychlé a trhavé pohyby očí. Následoval sled vyšetření, kde bylo odhaleno, že má Barunka okolo 6 dioptrií a už ve 3 měsících dostala brýle.

Začala být sledovaná také na neurologii, kde se zjistilo, že je hypotonická, psychomotoricky opožděná a má mikrocefalii. Doma cvičila Vojtovu metodu, rehabilitovala. Jelikož se její stav zlepšoval jen pomalu, pátralo se po příčinách. Různých vyšetření bylo mnoho – magnetická rezonance mozku odhalila arachnoidální cystu, na genetickém vyšetření byl Barunce prokázán velmi vzácný syndrom, který má asi 1 člověk z milionu…

Co se týče Barunčina pohybu, tak sama si sedla až v 15 měsících a chodit začala v 23 měsících. Její chůze a celková rovnováha není stabilní, často padá a moc toho sama neujde. Doma se pohybuje sama, venku je však převážně na kočáře. Vyžaduje celodenní péči, sama se nenají, nepřevleče, neobstará hygienu. Má ale moc ráda děti a je kamarádská.

Barunce hodně pomohly pobyty v lázních Klimkovice a v Janských lázních. Komplexní péče, která je jí v lázních poskytována, jde do hloubky a má na její celkový rozvoj příznivý vliv. Rodina by chtěla Barunce poskytnout speciální pohybovou terapii TheraSuit. Speciální stabilizační obleček umožňuje specifické aktivace a relaxace chybně fungujících svalových skupin. Stimuluje centrální nervový systém, zvyšuje samostatnost a soběstačnost, zlepšuje rovnováhu a koordinaci. Terapii ovšem pojišťovna nehradí a její cena 33 tisíc korun je pro rodinu příliš vysoká.

Tato terapie by Barunce moc pomohla, byla by na své cestě zase o něco blíže cíli a to chodit a pohybovat se jako stejně staré děti.

Více naleznete zde.

Výbor dobré vůle

Komentář
0

Leave a reply

Aciluzo s r.o., U Náměstí 707, 252 41 Dolní Břežany
+420 723 740 842
info@trirace.cz