fbpx
Loading...
14
08
2018

Pohybová terapie pro Zuzanku

Některé děti by rády měli nový počítač, telefon, kolo atd. Zuzka si přeje chodit o berlích, ale brání jí v tom její pohybový handicap. Jediná možnost, jak s handicapem bojovat, je nákladná intenzivní rehabilitační léčba.

Zuzanka se narodila předčasně ve 29. týdnu těhotenství. Po narození byla týden napojena na plicní ventilaci a další přístroje. Také dostala infekci, která způsobila velké komplikace, přesto přežila a svůj život si vybojovala. Má ale dětskou mozkovou obrnu spastickou kvadruparézu.

I když je poškození mozku následkem předčasného porodu velké, přesto Zuzka díky intenzivní rehabilitaci dělá obrovské pokroky, které jsou znatelné po každé terapii. Má obrovskou sílu a chuť se hýbat, vidí, slyší, mluví, takže motivaci k pohybu má velkou. Vyžaduje společnost lidí a moc ráda si píše s kamarády z lázní přes tablet. Navštěvuje praktickou školu v Českém Krumlově, kde velmi dobře spolupracuje s paní učitelkou a plní si svůj individuální plán. Ve škole se jí líbí, chodí tam vždy s úsměvem.  Má  ráda divadla, koncerty, výlety a ze všeho nejradši jezdí po rehabilitacích, kde podává maximální výkon. Za poslední roky, kdy absolvuje rehabilitace Therasuit v centru Hájek, udělala obrovský krok kupředu, proto rodina doufá, že se podaří dál pokračovat. Tato rehabilitace je velikou šancí na to, že bude jednou žít plnohodnotný život s malou dopomocí druhého člověka.

Platit tyto rehabilitace je ovšem velmi nákladné, veškeré finanční prostředky, které rodina měla, jsou již dávno vyčerpané. Proto by rodina ráda nasbírala potřebnou částku na Zuzčinu rehabilitaci a pomohla jí tak splnit její přání chodit o berlích.

Sbírka se koná pod záštitou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Partnerem sbírky je Triatlon Doksy Race 2018

Darovat můžete i na http://www.sportprocharitu.cz/sbirky-pro-charitu/43/pohybova-terapie-pro-zuzanku/

Komentář
0

Leave a reply

Aciluzo s r.o., U Náměstí 707, 252 41 Dolní Břežany
+420 723 740 842
info@trirace.cz