fbpx
Loading...
05
09
2017

Poloviční Ironman v Doksech ovládli v traťových rekordech Mika a Kotopulu

Doksy – Chladné počasí je nepřibrzdilo a největší favorité Tomáš Mika a Helena Kotopulu ovládli triatlonový závod DoksyRace na halfironmanské distanci dokonce v traťových rekordech. V okolí Máchova jezera triumfoval Mika ve skvělém čase 4:05:28,4 hodiny a Kotopulu výkonem 4:40:50,8. „Neskutečná rychlost pro mě, i když se snažím závodit. Klobouk dolů před Tomášem i Helčou,“ vysekl vítězům poklonu hlavní pořadatel Tomáš Novotný.

Mika vystřídal na nejvyšším stupni Jana Oppolzera, který letos v Doksech nestartoval, a do cíle dorazil s téměř sedmnáctiminutovým náskokem před Martinem Berkou, dalších třiatřicet sekund ztratil Jaroslav Ploc.

Kotopulu obhájila loňský triumf a vešla se i do nejlepší desítky absolutního pořadí. V cíli nadělila skoro osmadvacet minut Markétě Cibulkové, deset minut za ní doběhla třetí Dáša Míková. „Po roce jsem se sem moc ráda vrátila. Sice mi počasí nepřálo a po propršeném pátku padla i úvaha o jízdě na kole v neoprenu, naštěstí to na závod vyšlo bez deště, ale zima mi byla hrozná. Plavání v Máchově jezeře kolem ostrůvku je krásné, kolo vede také pěkným okolím a běh parkem i lesíkem ve třech okruzích je úplně nejlepší. I děti si přišly na své, na menší čekalo brodění vodou a na starší už poctivé plavání bez neoprenu,“ uvedla Kotopulu.

Do závodu na poloviční ironmanské distanci na 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů cyklistiky a 21,1 kilometru běhu vyrazilo v sobotu 199 individuálních závodníků. „Celkem se štafetami startovalo dvě stě padesát lidí, což je oproti loňsku nárůst asi o šedesát závodníků, takže jsme spokojení,“ liboval si Novotný.

Také příští rok plánuje v pořadí už šestnáctý DoksyRace a potřetí také PálavaRace na jižní Moravě, který letos patřil do seriálu Českého poháru. „Chceme určitě pokračovat a zvažujeme, jestli nezařadíme třetí závod. Minimálně jeden se snažíme udržet v Českém poháru, abychom pokračovali v tradici, kterou jsme založili. Podle prvotní diskuze s Českou triatlonovou asociací udržíme pohárový závod na Moravě,“ doplnil pořadatel.

S přibývajícím zájmem o triatlon vyhlíží také nárůst účastníků. „Už teď jsme spokojení s účastí. Samozřejmě každá lokalita má své omezení, co se týče kapacity závodníků. Kdyby se nám na příští rok podařilo získat tři sta až tři sta padesát lidí, budeme úplně spokojení,“ prohlásil Novotný.

DoksyRace 2017

Muži: 1. Tomáš Mika 4:05:28 hodiny, 2. Martin Berka 4:22:12, 3. Jaroslav Ploc 4:22:45.

Ženy: 1. Helena Kotopulu 4:40:50, 2. Markéta Cibulková 5:08:03, 3. Dáša Míková 5:18:00.

Komentář
0

Leave a reply

Aciluzo s r.o., U Náměstí 707, 252 41 Dolní Břežany
+420 723 740 842
info@trirace.cz